Największa farma wiatrowa w Polsce, powstała na terenie powiatów słupskiego w woj. pomorskim i sławieńskiego w woj. zachodniopomorskim, w minimalnej odległości 9 km od linii brzegowej Morza Bałtyckiego. Inwestycja została zrealizowana przez spółkę Potęgowo należącą do izraelskiego funduszu Mashav.
Farma wiatrowa Potęgowo jest największą tego rodzaju inwestycją na polskim rynku lądowej energetyki wiatrowej. Pod względem wielkości wyprzedziła farmę wiatrową Margonin, która została uruchomiona w 2006 roku przez portugalski EDPR i która składa się z 60 elektrowni wiatrowych o jednostkowej mocy 2 MW.
Farma wiatrowa w Margoninie jest największą inwestycją tego typu w Polsce i 8. na świecie. Położona w północno-wschodniej części Wielkopolski gmina jako jedna z pierwszych w kraju zainwestowała w odnawialne źródła energii.
Farma wiatrowa w Margoninie jest strategiczną inwestycją ekologiczną w Polsce, ponieważ wytwarzana tam energia stanowi 50 proc. mocy wszystkich działających w kraju elektrowni wiatrowych.
Trzecia z największych farm wiatrowych w Polsce znajduje się w miejscowości Banie w województwie zachodniopomorskim. Powstała w 2016 r. Inwestorem jest Wiatromill – spółka zależna firmy Energix Renewable Energies z Izraela.
Farma wiatrowa w Marszewie (województwo zachodniopomorskie) została oddana do użytku w 2013 r. Na farmie pracuje 50 turbin wiatrowych, a jej moc wynosi 100 MW. Właścicielem jest TAURON Ekoenergia.